Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Barter jako skvělá příležitost

Asi nemusím zdůrazňovat, jak jsou v naší společnosti důležité peníze. Ať už k nim máte jakýkoliv vztah, tak se pravděpodobně shodneme, že jsou potřeba. Ale pozor! Světe div se, je i jiná možnost, kdy pro vás ,,nemám na to peníze“ nebude překážkou. Tou možností je Barter.

Co je vlastně barter?

Barter je směnný obchod bez použití peněz. Něco za něco. ,,Já ti dám jabko a ty mi za něj dej hrušku.“ Nabízím vám produkt a poptávám za něj službu. Kadeřnice vás může ostříhat za lekci tance.

Již v pravěku se používal tento směnný obchod, než jsme zavedli peníze. Proč toho nevyužít i teď?

,,Když já na to nemám“

Dobrá zpráva je, že peníze nejsou třeba. Zažili jste situaci, kdy jste si chtěli koupit něco dražšího a zrovna jste na to neměli peníze? Například drahé náušnice nebo nějaký módní kousek, který se vám líbil? Možná jste chtěli podpořit i českého výrobce nebo si pořídit kosmetiku, která vaší pleti sedne.

Nyní máte možnost. Můžete směnit za krásné a kvalitní náušnice, když vymyslíte, co za ně můžete nabídnout. Vynikáte v administrativě? Máte vystudovaná práva? Masírujete? Píšete články nebo vytváříte weby? Můžete použít vše, co umíte, jistě se najde někdo, kdo vaši službu či produkt ocení a využije.

A jaké jsou další výhody barteru?

  • Poznání nových lidí a projektů

Poznáte nespočet zajímavých lidí, možná rozjedete i nějakou dlouhodobější spolupráci, dostanete impuls a napadnou vás další nápady. Stejně tak, jako na nové lidi, narazíte i na originální věci, projekty a všelijaké kreativní tvorby, u kterých by vás ani nenapadlo, že existují.

A tomu říkám inspirace!

  • Je to win-win

Je to výhra pro obě strany. Každý dostane to, pro co si přišel. V dnešní době je rozmanitost, vskutku velká, člověk toho potřebuje umět víc a víc a někdy není čas si všechno celé prostudovat a tvořit.

Pokud někdo začíná koučovat potřebuje vytvořit webovou stránku, zaplnit ji texty, mít ji aktuální, opečovávat ji, možná na ni psát články a do toho několik hodin koučovat. Na jednoho člověka je toho až až, nemyslíte? Není nad to si nechat trochu pomoct. Nabídněte koučink za tvorbu stránek: win-win.

  • Sbírání zkušeností

Hrajte si, zkoušejte a objevujte. Nemusíte cítit příliš velký tlak, jako když jste za něco zaplaceni a tlačí vás termín odevzdání. Zejména narazíte-li na milého člověka, který bude rád vaším ,,pokusným králíkem“. Pokud budete v něčem začínat a nebudete si jisti v kramflecích, můžete se učit za pochodu. Nasbíráte nespočet zkušeností.

A jaké máte zkušenosti s barterem vy?

Autorkou článku je Bianka Burianová (burianova.b.j@gmail.com)

Sdílejte:

Podobné příspěvky