Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak mi barter pomáhá tvořit mezigenerační blog

Při druhé rodičovské jsem věděla, že již nutně potřebuji mít nějaký svůj projekt. Realisticky jsem si musela přiznat, že to musí být věc, na které si mohu pracovat svým tempem a nebude to vyžadovat téměř žádnou vstupní investici.

Pokukovala jsem po online projektu, který bych mohla tvořit z domova. V hlavě se mi usadila myšlenka mezigeneračního blogu. 

Když jsem narazila na FB skupinu Barter pro ženy v online podnikání, bylo to pro mě jako objevit kolo. Nástroj, který mě může dovést k cíli. V digitální oblasti si leckdy připadám jako pračlověk, i proto mi byla dávná myšlenka směnného obchodu od počátku sympatická. Počáteční intuice „To by mohla být moje cesta“ byla správná. 

A tak se stalo, že se z šuplíku dostala ven Prima bába – blog (nejen) pro prarodiče malých dětí. Sdílím tu tipy na aktivní trávení volného času s vnoučaty a pouštím se na tenký led mezigeneračních vztahů. Projekt pomaličku roste.

Webové stránky

Nejprve jsem částečně vybarterovala web s čerstvou absolventkou webařského kurzu. Parádní spolupráce. Pro mě bylo skvělé, že webařka uměla věci názorně vysvětlit, možná bylo důvodem i to, že se sama vše nedávno učila.

Grafika

Barterem jsem získala také část grafiky. Takovou, jakou jsem měla ve svých představách, aniž bych věděla, že se takové podobě říká sketchnoting, to jsem se dozvěděla až v barterové skupině. Spolupráce byla také prima.

Recenze, články

Ve FB skupině jsem poznala další milé podnikavé ženy, se kterými jsem navázala další oboustranně výhodné spolupráce (např. recenze na dětské úkolové hry, článek na blog za referenci). Prima je, že pokud máte překrývající se cílovou skupinu, můžete se při vzájemných sympatiích podporovat online a třeba i offline. Vidíte, jak i jiné projekty rostou nebo hledají cestu ze slepých uliček, můžete se učit i ze zkušeností ostatních. Takový volnější networking.

Cesta k novým zakázkám

Klíčové pro mě také je, že barteruji za copywriting, což je předmět mého podnikání, kterému jsem se začala na rodičovské nově věnovat. Zkušenostmi se tedy řadím k juniorům, barter je pro mě jednoznačně i cesta k novým zajímavým zakázkám, které zpestřily mé profesní portfolio a přivedly ke mně další klienty.

Máte nápad, ale nemáte kapitál? Nespěcháte, vyhovuje vám pomalejší rozjezd? Zároveň máte dovednosti, které chcete rozvíjet a můžete nabídnout ostatním? Zkuste barter. Já se každopádně těším na další spolupráce. Ne vždy to dopadne, ale i to patří k věci. U mě ale jednoznačně převládá pozitivní zkušenost.

Autorkou článku je Gabriela Knápková
Prima bába

Sdílejte:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *