Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„S barterem jsem začala na mateřské,“ říká Pavla Pešková Gazdíková

Pavla Pešková Gazdíková a Patricie Žáková se potkaly díky barterové skupině a spolupracují už několik měsíců. Jaké měly zkušenosti s barterem dříve a jak se stala placená spolupráce z výměny koučování za práci virtuální asistentky?

Skupina Barter pro ženy v online podnikání 🍀 funguje na Facebooku přes 4 roky a dnes si díky ní aktivně navzájem pomáhá více než 5 600 podnikatelek. Stejně tak, jako se to podařilo výživové poradkyni Pavle Peškové Gazdíkové a virtuální asistentce Patricii Žákové. Ty se kromě online komunikace setkaly i osobně a utvrdily se v tom, že si skvěle sednou.

Dosavadní zkušenosti s barterováním

Před začátkem spolupráce se jejich zkušenosti s barterem lišily. Patricii se tento formát osvědčil už dříve, jeden její barter trval dokonce rok a půl, a proto se příliš nerozmýšlela, když přišla nová příležitost.

Pro Pavlu to bylo ale něco nového. „Podnikám 13 let a ani jednou mě nenapadlo vyměnit svou službu za službu specialisty. Této možnosti jsem využila během mateřské. Příjmy z podnikání výrazně klesly a já jsem navíc byla nucena kompletně předělat webové stránky, abych podnikání udržela na nějaké provozuschopné úrovni. Když mi FB nabídnul vstup do této skupiny, upřímně jsem se zaradovala. Protože to v mé finanční situaci byla záchrana,“ sdílí Pavla své tehdejší pocity.

Barter je efektivním způsobem, jak své podnikání rozvíjet s minimálními náklady. Díky němu můžete spolupracovat s jinými profesionály navzdory nižšímu rozpočtu. Zároveň vám umožní delegovat tu část práce okolo vašeho byznysu, která není vaší silnou stránkou nebo jí nechcete věnovat svou energii. Pokud byste se rádi naučili, jak na to, stáhněte si e-book Objevte sílu barteru v podnikání.

Oboustranně obohacující barter

Při výměnné spolupráci je zásadní, aby byla přínosná pro obě strany. Pavla se proto ve skupině Barter pro ženy v online podnikání 🍀 několik týdnů jen rozhlížela a zjišťovala, co všechno se dá bartrovat. Nakonec po pečlivém uvážení zveřejnila svou poptávku po službách, které potřebovala využít. Přihlásilo se jí hned několik zajímavých lidí. Následné barterové spolupráce úspěšně probíhaly několik měsíců a ta s Patricií stále pokračuje.

„Pavla na oplátku nabízela program na hubnutí nebo kurz lektořiny, oboje mě zaujalo a dlouho jsem zvažovala, co z toho bych využila. Nakonec vyhrál program na hubnutí, protože jsem už dlouho chtěla začít hubnout, ale došlo mi, že bez někoho kdo mě bude trochu hlídat to prostě nezvládnu. Sama sobě nejsem dobrým motivátorem ani dohlížečem,“ popisuje Patricie, co díky barteru s Pavlou vyřešila.

Z barteru na placenou spolupráci

Výměna profesních služeb se často modifikuje v klasickou s finančním ohodnocením. Jak to Pavla sama komentuje, „je skvělé si nejdříve nového člověka do týmu vyzkoušet přes barter a poté hladce přejít na placenou spolupráci, tak jak se to podařilo nám s Patricií. Ve skupině Barter pro ženy v online podnikání 🍀 je spousta začátečníků, kteří potřebují nabrat zkušenosti. A také spousta zkušených profesionálů, kteří hledají kontakty.“ Podobně je tomu i ve facebookové skupině Barter pro podnikání 🤝, která je rovněž otevřená novým zájemcům.

Vývoj spolupráce velmi kladně hodnotí i Patricie a popisuje, jak celý proces vypadal: „Na začátku jsme si domluvily hodnotu služeb, sepsaly smlouvu a ujasnily, co budu mít za úkoly. Hned jsme se dohodly, že pokud vše bude v pořádku, budeme spolu pokračovat i po skončení hubnoucího programu. Vše probíhalo hladce a teď už spolu máme placenou spolupráci a věřím, že bude trvat dlouhodobě dál,“ uzavírá Patricie.

Jak je z příběhu Pavly a Patricie jasné, barterová spolupráce může být účinným nástrojem pro rozvoj podnikání a navázání užitečných profesionálních vztahů. Díky tomuto způsobu spolupráce mohou podnikatelé podpořit své oblasti expertízy a vytvořit dlouhodobé a vzájemně obohacující partnerství.

Využijte sílu barteru i vy a staňte se součástí Barterového katalogu.

Článek vznikl ve spolupráci s Pavlou Peškovou GazdíkovouPatricií Žákovou.

Zuzana Zicháčková

Copywriter & Copy editor | Creative writer

Kromě psaní zároveň nabízím korektury, editorské a různé administrativní služby.

zuzana@zichackova.cz | www.zichackova.cz

Sdílejte:

Podobné příspěvky